Sakallı Papaz

Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar

Sakallı Papaz
Kendini beğenmiş, burnu havada gezen, ukala bir papaz varmış. Bu papaz, dünyanın her yerini dolaşır, önüne çıkanlara sorular sorar, sonra da istediği cevapları alamadığı için insanları aşağılarmış. Bir gün Nasreddin Hoca’ya denk gelen bu papaz; “hocam, ben dünyanın her yerine gittim, gezdim ve oralarda rastladığım önemli insanlara bazı sorular sordum, ancak hiçbirisinden cevap alamadım. Şimdi bir soru da sana sorayım” der. Hoca, papazı karşısında görünce önce biraz şaşırır, ancak onun ukala tavırlarından pek haz almaz ve sorusunu sorması için buyur anlamında, başını öne eğer. Papaz hemen soruyu yapıştırır…
“Hocam, söyler misin, gökyüzünde kaç tane yıldız var?”
Nasreddin Hoca soru karşısında biraz şaşırır, ancak hiç istifini bozmaz ve soruyu cevap vermek için önce ses tonunu ayarlar ve şu cevap gelir: “Bir eşeğin kılları kadar, gökyüzünde yıldız var.”
Hocanın cevabını beğenmeyen ve ukala tavırlarını sürdüren papaz; “nasıl bir cevap bu hocam, eşeğin kılları sayılır mı tek tek, bunu bilmek için eşeğin kıllarını saymakla kim uğraşır” diye sorar.
Papazın tavrı üzerine hoca da;

5 Adımda Kredi Notu Sorgulama

Öncelikle kredi notu kişilerin ekonomik durumlarını ölçen bir yazılım sistemidir. Aynı zamanda kişilerin KKB(Kredi Kayıt Bürosu)’ye göre krediye uygun olup olmadığını ölçer. Daha önce bir bankadan kredi kullanıp kullanmadığınız, ödeme düzenliliğiniz gibi durumları inceler. Kredi notunuzu bilmeniz, vadeli bir borca girerken ya da kredi çekmek istediğinizde sizlere avantaj sağlayacaktır. Önceden bildiğiniz kredi notunuz eğer düşükse yükseltmek için size zamandan tasarruf sağlayacaktır.

Herhangi bir bankadan kredi talebinde bulunmak isterseniz banka kendi prensipleri doğrultusunda sizi birtakım kriterler üzerinden değerlendirecektir. İşte burada kredi notunuz devreye girecek. Eğer kredi notunuz yüksekse istediğiniz miktarda kredi almanız daha kolay olacaktır.

Peki, kredi notu nasıl sorgulanır? 5 adımda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1.ADIM:

İlk olarak https://www.findeks.com/ sitesine giriş yapmalısınız. Bu site kredi notunuzu internet üzerinden hesaplamanızda büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda tüm bankalardaki kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz. Öncelikle 5 yıl içinde bankacılık sisteminde işlem yapmış olmanız gerekiyor. Bir banka kartınız varsa fakat daha önce herhangi kredili ürün kullanmamışsanız kredi notunuzu hesaplayamazsınız. Peki, kredi notumun hesaplanamadığını nasıl öğrenirim diyorsanız da aşağıda gerçekleştireceğiniz adımlarda talep ettiğiniz kredi notunun sorgulanamadığı size bildirilecek.

2.ADIM:

Kredi notu hesaplamanız için yardımcı olan bu siteye giriş yaptıktan sonra işlemleri devam ettirebilmek için üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için nsağ üst köşedeki üye ol kısmına tıklayarak gerekli alana yönlendirileceksiniz. Burada 3.adımımız devreye girecek.

3.ADIM:

Bu adımda https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml kısmına giriş yaparak isterseniz “normal üyelik” ya da “mobil imza üyelik” seçeneklerinden size uygun olanı seçerek gereken alanları doldurmalısınız. Gerekli bilgileri verdikten sonra “sözleşmeyi okudum, onaylıyorum kısmını işaretlemelisiniz. İşaretlemeleri yaptınız şimdi devam butonuna basınız ve 4. adıma geçiş yapalım.

4.ADIM:

Üyeliğinizi onaylayıp devam ettikten sonra size kartınızın bilgileri ve kartınızın ait olduğu bankada kayıtlı cep telefonu numaranız sorulacak. Bunları ve gereken yerleri doldurmayı sakın ihmal etmeyin. Aksi takdirde kredi notu sorgulamanızı gerçekleştiremeyeceksiniz. Yaptığınız bu işlemler güvenliklidir. Şimdi son adıma geçebiliriz.

5.ADIM:

Siteye üyeliğiniz gerçekleşti. En önemli işlemleri geride bıraktınız. Son tamamlama işlemi olarak bir önceki adımda bilgilerini verdiğiniz banka veya kredi kartına 7,5 TL yatırıp kendinize uygun olan işlem paketini satın almanız gerekiyor. Satın alma işlemini yaptıktan sonra kredi notunuzu anında öğrenebilirsiniz.
Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ