Paranın Sesi

Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar

4.500 Dolar

Adamın biri bir gün Los Angeles’ta bir randevu evine gider ve oradan içeriye girer. Gayet mütevazi giyimli bu adamı görenler; biraz şaşırırlar, çünkü bu randevu evinde fiyatlar oldukça yüksektir. Adam içeriye girdikten sonra buyurun hoş geldiniz diyen görevliye, ben Irina ile görüşeceğim der. Birkaç dakika sonra adamı içeriye alırlar ve o esnada da oldukça güzel, uzun boylu ve alımlı bir bayan merdivenlerden aşağıya doğru inmektedir. Merhaba, beni sormuşsunuz diye adama yönelen kadın; adamdan geceyi seninle birlikte geçirmek istiyorum cevabını alır. Bu güzel ve alımlı kadın tabi ki efendim, ancak şunu baştan söyleyeyim, benim fiyatım biraz pahalı, geceliğim 1500 dolar der. Adam paranın sorun olmadığını ve muhakkak geceyi onunla birlikte geçirmek istediğini söyler. Ve o geceyi kadınla birlikte geçiren adam, ödemeyi de sorunsuz bir şekilde halleder.
Ertesi gün yine aynı adam Los Angeles’taki bu randevu evine girer ve yine Irina ile görüşmek istediğini söyler. Karşısında yine aynı adamı gören Irina şaşırır ve buyurun efendim diye adamı karşılar. Geceyi seninle birlikte geçirmek istiyorum cevabını alan Irina, tabii ki efendim diye adama yol gösterir ve o geceyi de birlikte geçirirler. Irina ile geçirdiği bu.

Yapıkredi bankası Eft Saatleri

Elektronik fon transferi olarak açılan EFT’nin basit olarak karşılığı bankalar arasında yapılan transferdir. EFT günümüzde çok yaygın olarak kullanılmakta ve para geçişlerinde kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylık resmi işlerin de hızlı ilerlemesini sağlamaktadır. Bankacılık faaliyetlerinin güvenilir ve kaliteli hizmetler ile sürdürüldüğü özel bir banka olan Yapı Kredi EFT işlemlerinin hızlı bir şekilde sürdürülmesine özen göstermektedir.

Yapı Kredi EFT saatleri diğer bankalar ile aynıdır. Yapı kredi EFT saatleri 9.00 ve 16.45 arasında yapılabilmektedir. Ancak EFT girişi yapılmış ise saat 17.20’a kadar onaylanabilmektedir. 9.00 ile 16.45 saatleri arasında yapılan normal EFT 16.45 ile 17.20 arasında yapılan EFT ise geç EFT olarak adlandırılmaktadır.

Normal EFT ile geç EFT arasında ücret farkı bulunmaktadır. EFT ücretleri bankadan bankaya ve seneye göre değişim göstermektedir. EFT işlemi onaylandıktan sonra para 5 veya 10 dakika içerisinde karşı bankanın hesabına ulaşmış olur. Ancak işlem yoğunluğu sebebiyle bu süre en fazla 30 dakika uzayabilmektedir. İşlemin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için 17.00’dan önce EFT yapılmalıdır.

EFT günleri

17.20’den sonra EFT yapılamadığından bu saatin geçirilmesi para transferinin bir sonraki güne sarkmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda hafta sonu da EFT işlemi yapılamamaktadır. Cuma günü geç EFT saati geciktirilirse bir sonraki iş günü olan pazartesi işlem yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden de EFT yapılabilmektedir. İşlem saatleri bankadan yapılan EFT saatleri ile aynıdır.

Yabancı para EFT girişi 11.30’a kadar provizyon onayı alınmadan gönderilebilmektedir. 11.30’dan sonra yapılacak işlemler için hazine primi tarafından onay alınması zorunludur. Yabancı paralar ister yurtiçi ister yurt dışı transferlerde muhabir banka aracılığıyla yapılabilmektedir. Yurt dışına genellikle bir gün sonra valörlü gitmektedir.

EFT sorgulama

EFT’nin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için sorgu numarasından ya da referans numarasından kontrol edilebilmektedir. Eğer sorununuz çözülmemiş ise mutlaka Yapı Kredi ile irtibata geçmelisiniz.

Belirtilen saatler dışında eft yapmaya çalıştığınızda bu işlem eft emri olarak algılanacaktır. EFT emri bankaların sizin adınıza belirttiğiniz kişiye girdiğiniz tutarı bir sonraki mesai gününde otomatik olarak aktarmaktadır.




Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ