Sigarası Biten Adam

Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar

Sigara tiryakisi bir adamın bir gece vakti sigarası biter. Sigara içmek isteyen adam, karsına sigara almak için bakkala gideceğini ve bir süre sonra döneceğini söyler. Evden çıkan adam, hemen köşedeki bakkala gidip sigara almak için yola koyulur. Köşeyi döndüğünde bir de bakar ki; bakkal kapanmış. Bu yüzden paralı makineler ile sigara almayı aklına getirir ve bakkalın biraz ilersinde yer alan kahvehaneye doğru yola koyulur.
Kahveye sigara almak için gireceği sırada, biraz ilerde güzel ve alımlı bir bayan görür. Sigara almaktan vazgeçer ve bir yandan telefonu ile oynuyormuş gibi yapıp, kadını gözlemeye başlar. Kadın da adamı izlemektedir ve bir süre sonra.

Vakıfbank Eft Saatleri
Bütün bankalarda olduğu gibi Vakıfbank tada müşteriler farklı bir bankada bulunan kendi hesaplarına veya başka bir kişinin hesabına para transferi yapabilmek için EFT para transfer işlemini kullanmaktadır. EFT yolu ile para transferi Vakıfbank şubelerine bizzat giderek veya internet bankacılığı kullanarak yapılabilmektedir. EFT işlemi kişilerin bir bankadan bir bankaya koşarak gün boyu para yatırmak için beklemelerini engellemektedir. Özellikle ticari bankacılığı kullanan işletmeler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
EFT para transfer yönteminin kullanımı yaygınlaştıkça artık kiralar, kredi ödemeleri, kredi kartı ödemeleri, kişisel borçlar, şirketler arası para transferi tamamen bu yöntemle yapılır hale gelmiştir.
Vakıfbank’tan EFT nasıl yapılır;
Vakıfbank aracı kılınırken yapılacak EFT işlemlerinde para transferi yapılacak kişinin IBAN numarasını kullanarak EFT yapılabilmektedir. Ayrıca IBAN numarasının bilinmediği hallerde kişilerin müşteri hesap numarası, adı, soyadı, para yatırılacak bankanın adı ve şube numarası girilerek EFT işlemi tamamlanabilmektedir. Kullanım kolaylığı ve hızlılık açısından IBAN numarası belirtilerek EFT işlemi yapmak daha fazla tercih edilen bir yöntemdir. Hesap numarası ile EFT yaparken birçok bilgiye ihtiyaç olduğundan kişilerin bankada veya internet bankacılığı kullanırken ekran başında daha fazla zaman geçirmesi gerekmektedir.
Bu koşullar altında dahi banka hesap numarası ile EFT işlemi gerçekleştirmek isteyenler girilen bütün bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdır.
Vakıfbank EFT saati;
Vakıfbank’tan EFT işlemi ile para transferi yapabilmek günün her saatinde mümkün değildir. 2016 yılı için Vakıfbank’ın belirlediği EFT işlem saati 09.00-16,30 saatleri arasıdır. İşlem bu saatler içerisinde gerçekleştirildiğinde sadece birkaç dakika sürmektedir. Ve gönderilen para alıncının hesabına 5-10 dakika içerisinde geçer, Yoğunluğun çok yüksek olduğu saatlerde ise bu süre en geç yarım saattir. Bu saatlerin dışında EFT talimatı verilmesi halinde ilk iş günün EFT işlemi başlama saatinde para transferi gerçekleştirilmektedir.
Cuma günü 16.30 dan sonra verilen EFT para transferi talimatları ise Vakıfbank tarafından ilk iş günü olan pazartesi sabahı gerçekleştirilmektedir.
Vakıfbank EFT sorgulaması;
Vakıfbank’tan EFT işlemi yapıldıktan 30-35 dakika kadar sonra hala işlem gerçekleştirilmemiş ise EFT sorgulaması yapılmalıdır. Bir sorun olması halinde telefonla veya bizzat giderek en yakın Vakıfbank şubesinden yardım alınmalıdır.
Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ