Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar

Uçakta Faks

Temel, İngiliz ve Fransız bir gün aynı uçakta denk gelirler. Yan yana oturan bu üçlü birbirlerine de biraz havalı gözlerle bakmaktadırlar. Bu esnada Temel uyuz kaptığı İngiliz ve Fransız’a hava atayım diye cebinden son model telefonunu çıkarmış ve cep telefonuyla oynamaya, birbirleri ile mesajlaşmaya ve konuşmaya başlamış. Fransız bunu görünce altta kalmamak için baş parmağını kulağına götürmüş ve serçe parmağını da ağza doğru yaklaştırarak, telefonla konuşur gibi konuşmaya başlamış. Temel ve İngiliz, ilk başta Fransız’ın kafadan sıyrık olduğunu düşünmüşler, ancak konuşma bir süre devam edince de; soramadan edememişler. Fransız’a dönerek, “sen ne yapıyorsun böyle” diye soran İngiliz ve Temel’e; “telefonla konuşuyorum” cevabını vermiş Fransız. İyi de bu nasıl konuşmak sorusu üzerine Fransız sözlerine devam etmiş: “Bakın, baş parmağımın ucunda alıcı, serçe parmağımın hemen ucunda da verici var, bu şekilde ileri teknoloji ile telefona gerek kalmadan, konuşabiliyorum demiş ve elindeki cihazı göstermiş.”

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Her insanın bir ev, bir araba ya da başka her hangi bir şey alabilmek için bilindiği üzere mecburen bir kredi çekmesi mecburidir. Ve bu kredilerin zamanında ödemesinin yapılması ileride yen bir kredi çekebilmek için yapılması aslına bakılırsa daha da önemlidir. Tabii ki de insanlar belirli dönmeler belli bir mali sıkıntıya düşerek çektiği krediyi ödeyemez ya da çok geç ödeme yapmak zorunda kalırlar.

Ve tüm bu borçlar eğer ödenmez ise, işte o zaman kredi kırmızı kalem yemek kaçınılmazdır. Elbette her ne kadar kırmızı yenmiş olsa da yine de bir kredi çekilmek istenebilir. Peki, böyle bir durumda yine de kredi veren banlalar var mı, şimdi ona bir bakılabilir.

Kırmızı Kalem Sonrası Kredi Veren Bankalar

Hemen hemen herkes farklı çeşitlerde kredi çekmektedir. Ve bu kredilerin her birinin ödemelerinin zamanında yapılması, kırmızı yememek için son derece önemlidir. Öncelikle nedir bu kırmızı on bakılacak olunursa, eğer bir kredi çekildiğinde ve sonrasında da çekilen bu kredilerin ödemelerinin yapılmasına geç kalındığı zaman, kişinin kredi notu bu durumdan olumsuz etkilenir.

Bu sürede 2 ya da 3 ay gibi sürelerle kısıtlıdır ve de eğer ödemeler bu süreyi aşar ise, faiz işlemeye başlar ve ayrıca kişi kredi notu olarak kötü bir duruma düşer. Ancak eğer ödemeler 90 günü geçer ise, daha büyük cezalar kapıda demektir. Verilen bu 90 günün ardından bankalar çalıştıkları avukatlar aracılığı ile kişiye bir haftalık sürelerinin olduğun söyler. Ve bu zaman sürecinde tüm borçların kapanmasını ister.

Elbette bu durumda borçlar hiçbir şekilde taksite döndürülemez ve kırmızı kalem durumundan kurtulma mümkün olmaz. Eğer artık kırmız kalem yemiş ise bir kişi bu andan itibaren hiçbir bankanın kredisinden yararlanmak mümkün olmaz. Çünkü bankalar için en önemli durum bir kişinin kırmızı kalem yemmeesidir ve bu durumda asla kredi vermezler. Sonuç olarak eğer bir kişi kredi açısından kırmızı yemiş ise, asla bir daha süresi olana kadar hiç bir bankadan kredi çekme olanağı kalmaz.
Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ