Devamını Oku …

Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar

Banka Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Günümüz şartlarında, neredeyse tüm bireylerin kartı veya kartları bulunmaktadır. Bireyler veya kurumlar zaman içerisinde banka kartlarını değiştirme yoluna gidebilir. Bu nedenle de eski bankalarının kartlarını iptal ettirmek isteyebilirler. Peki, banka kartı iptali işlemi çok uzun sürer mi ve nasıl yapılır sorusunun cevabını şimdi biraz inceleyelim..

Bankalar kredi kartı verirken ve vadesiz hesap hesap açarken size çok kolaylık sağlar, çok fazla yüksek limitler verirler. Ama konu banka kartı iptali olunca, bankalar müşteri kaybetmemek için her türlü zorluğu çıkarırlar. Hal böyle olunca da bazı vatandaşlar kartlarını iptal ettirmekten vazgeçip, nasıl olsa kullanmayacağım mantığıyla kartı bir kenara koyup unutup giderler. Fakat ileride; biriken kart borçlarıyla karşılaşmanız büyük bir olasılıktır. Zira bankalar 180 günden fazla işlem yapılmayan hesaplarda, müşteriyi bilgilendirmek şartıyla hesap işletim ücreti almaktadırlar. Yani kartınızı kullanmasanız bile bir şekilde cebinizden para çıkacaktır.

Milyonlarca kişi banka kartını iptal ettirdi

Kullanılmayan hesaplardan işletim ücreti alınması birçok kart sahibini zor durumda bırakmıştır. Birçok kart kullanıcısı akıllarında dahi yokken birden bankalara kart borçları olduğunu öğrenince şok olmuşlardır. Bu nedenle milyonlarca kişi kullanmadıkları hesapları kapatmaya başlamıştır. Tabi hesabı açtıkları gibi kolayca kapatamamak hep aynı soruların sorulmasına sebep olmuştur.

Kart mağdurlarının izlemesi gereken yollar:

Hesap kapatma konusunda bankaların farklı işlemleri bulunmamaktadır. Tüm bankaların hesap kapatma işlemleri aynıdır. Kapatmak istediğiniz hesabı, müşterisi olduğunuz bankaya talimat vererek kapatabilirsiniz. Hesabınızın bulunduğu banka şubesine giderek dilekçe yazmanız gereklidir. Dilekçeye “Şubenizde bulunan …….. (noktalı yerlere hesap numaranızı yazıyorsunuz) banka hesabımı kapatmak istiyorum” diye ad, soyadı, tarih ve imza atıyorsunuz. Bunları yaparak banka kartı iptal ettirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Siz de kullanmadığınız hesabınızı çok geç olmadan kapatın. Böylece kullanmadığınız kart borçlarıyla karşılaşmazsınız. Unutmayın; siz kartı kullanmasanız bile, bankalar sizden hesap işletim ücreti adı altında masraf kesiyorlar. İnsanların bu konularda dikkatli olmaları ve unuttuğu bir hesabı olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Yoğun güncel yaşam ve iş stresi nedeniyle kullanılmayan hesapları unutmak çok olasıdır. Bu nedenle kartzede olmamak adına siz de dikkatli olun.
Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ